
Absolwentka Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, specjalizująca się w żywieniu człowieka zdrowego i chorego. Nauczyciel akademicki, autorka programu nauczania z zakresu zdrowego odżywiania dla szkół średnich oraz licznych publikacji naukowych, głównie w dziedzinie dietoterapii otyłości i immunożywienia. Posiada obszerne przygotowanie do pracy z pacjentami w zakresie chorób dietozależnych. Ukończyła ponad 150 certyfikowanych kursów, w tym certyfikowany kurs Bariatric Nutrition w MAX Institute of Medical Education, który uprawnia ją do wystawiania zaświadczeń dla pacjentów bariatrycznych. W 2023 roku uzyskała członkostwo w Polskim Towarzystwie Lipidologicznym.
Rozwiń
Absolwentka Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, specjalizująca się w Żywieniu Człowieka Zdrowego i Chorego. Ukończone praktyki w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu oraz we wrocławskim Szpitalu Wojskowym. W 2015 roku osiągnięto najwyższą klasyfikację zawodową według Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7.08.2014 roku.
Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, autorka programu nauczania dla szkół średnich z zakresu zdrowego odżywiania i suplementacji oraz żywienia dzieci. Autorka licznych publikacji naukowych, głównie w dziedzinie dietoterapii otyłości, immunożywienia i żywienia w chorobach autoimmunologicznych.
Posiada obszerne przygotowanie do profesjonalnej pracy z Pacjentami oraz wsparcia w zakresie chorób dietozależnych. W trakcie 15-letniej kariery zawodowej ukończyła ponad 150 certyfikowanych kursów w dziedzinie dietetyki, co świadczy o nieustannym dążeniu do podnoszenia kwalifikacji i aktualizacji wiedzy. Wśród istotnych szkoleń znajduje się półroczny, certyfikowany kurs Bariatric Nutrition w MAX Institute of Medical Education (2021 r.), dzięki któremu uzyskała uprawnienia do wystawiania zaświadczeń dla pacjentów bariatrycznych, kwalifikowanych do chirurgii otyłości. Do istotnych osiągnięć należy także ukończenie studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania w Ochronie Zdrowia (2022 r.) oraz szkolenia dotyczącego żywienia w nieswoistych chorobach jelit i SIBO, żywienia w chorobach metabolicznych, dietoterapii w chorobach nowotworowych, a także żywienia dzieci i młodzieży oraz psychodietetyki.
W 2023 roku została członkiem Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego.

Zofia Palibuda jest psychologiem oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji, specjalizującym się w psychoterapii indywidualnej dorosłych oraz młodzieży. Ukończyła pięcioletnie studia magisterskie z psychologii oraz trzyletnie studia licencjackie z pedagogiki ogólnej na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczenie zawodowe zdobywa, pracując w Stowarzyszeniu Pomocy Akson oraz w szkołach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej i regularnie uczestniczy w szkoleniach. Oferuje pomoc w zakresie zaburzeń nastroju, lękowych, odżywiania, trudności w relacjach interpersonalnych i wielu innych.
Rozwiń
Zofia Palibuda jest psychologiem oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji, specjalizującym się w psychoterapii indywidualnej dorosłych oraz młodzieży. Ukończyła pięcioletnie studia magisterskie z psychologii oraz trzyletnie studia licencjackie z pedagogiki ogólnej (specjalność: Poradnictwo i Pomoc Psychopedagogiczna) na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktualnie kontynuuje szkolenie w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej.
Doświadczenie zawodowe zdobywa, pracując z dziećmi i młodzieżą w Stowarzyszeniu Pomocy Akson oraz w szkołach podstawowych, gimnazjach i przedszkolach. Uczestniczyła także w stażach i praktykach, m.in. w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży oraz w Centrum Neuropsychiatrii Neuromed we Wrocławiu.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) i regularnie poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w szkoleniach i konferencjach naukowych. W pracy z klientem stawia na nawiązywanie relacji opartej na zaufaniu, dyskrecji i bieżącym pozyskiwaniu informacji zwrotnych na temat terapii.
Oferuje pomoc w zakresie zaburzeń nastroju, lękowych, odżywiania, niskiego poczucia własnej wartości, trudności w relacjach interpersonalnych, zaburzeń adaptacyjnych, PTSD, spektrum autyzmu, ADHD oraz tików.

Psycholożka i psychoterapeutka specjalizującą się w psychoterapii indywidualnej oraz terapii par i rodzin. Ukończyła studia magisterskie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu oraz podyplomowe szkolenie z psychoterapii rodzin. Doświadczenie zdobywała w Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, gdzie udzielała wsparcia psychologicznego. W gabinecie prowadzi terapię dla nastolatków i dorosłych oraz współpracuje z inną psychoterapeutką w terapiach systemowych. Regularnie uczestniczy w superwizji.
Rozwiń
Dorota jest psycholożką i psychoterapeutką, ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Następnie podjęła podyplomowe, całościowe szkolenie „Psychoterapia ze szczególnym uwzględnieniem terapii rodzin”, prowadzone przez Fundację Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku” w Krakowie, atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyła liczne kursy doszkalające i warsztaty, w tym m.in. z zakresu interwencji kryzysowej i psychoonkologii.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, a także podczas pracy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, gdzie udzielała wsparcia psychologicznego pacjentom z oddziałów somatycznych, w tym pacjentkom ginekologii i położnictwa. Prowadziła również zajęcia we Wrocławskiej Szkole Rodzenia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.
W swoim gabinecie prowadzi terapię indywidualną dla osób nastoletnich oraz dorosłych, a także terapię par i rodzin. Korzystając z podejścia systemowego, współprowadzi pracę terapeutyczną nad problemem pary lub rodziny (takim jak choroba psychiczna lub somatyczna jednego z członków rodziny, kryzys związany ze zmianą życiową) z inną psychoterapeutką. W pracy terapeutycznej indywidualnej zajmuje się osobami w kryzysie, które zmagają się z zaburzeniami odżywiania, nastroju, lęku lub trudnościami w relacjach.
Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.